Česneková rozmarýnová růžičková kapusta v horkovzdušné fritéze

8 Komentářů k receptu

Celková doba

Takes: 30 min.

Porce

4 porce

 
Tento recept na růžičkovou kapustu z fritézy je mou oblíbenou přílohou ke Dni díkůvzdání. Je zdravý a snadný a jeho příprava nezabere mnoho času ani úsilí. Obvykle používám ke krocanovi rozmarýn, takže díky tomuhle můžu využít zbytky bylinek! -Elisabeth Larsen, Pleasant Grove, Utah

Ingredience

  • 3 lžíce olivového oleje
  • 2 stroužky česneku, mleté
  • 1/2 čajové lžičky soli
  • 1/4 čajové lžičky pepře
  • 1 libra růžičkové kapusty, oříznutá a rozpůlená
  • 1/2 šálku strouhanky panko
  • 1-1/2 lžičky mletého čerstvého rozmarýnu

Postup přípravy

  1. Předehřejte fritézu na 350 °C. První 4 přísady dejte do malé misky vhodné do mikrovlnné trouby; mikrovlnnou troubu zapněte na 30 sekund.
  2. Růžičkovou kapustu smíchejte se 2 lžícemi oleje. Růžičkovou kapustu položte na tác v koši fritézy; vařte 4-5 minut. Klíčky promíchejte. Vařte, dokud kapusta lehce nezhnědne a nedosáhne požadované křehkosti, asi 8 minut, v polovině vaření promíchejte.
  3. Smíchejte strouhanku s rozmarýnem a zbývající olejovou směsí; posypte klíčky. Pokračujte ve vaření, dokud strouhanka nezhnědne a klíčky nezměknou, asi 3-5 minut. Ihned podávejte.

Tipy pro fritování růžičkové kapusty ve fritéze

Která fritéza má nejlepší hodnocení?

Fritézy se pro mnoho lidí staly základem domácnosti díky své schopnosti napodobit křupavou chuť smažených jídel s minimálním množstvím oleje nebo bez něj. V dnešní době je však k dispozici tolik modelů, že může být těžké vybrat si ten, který by vyhovoval vašim potřebám. Naši profesionálové z testovací kuchyně prošli několika fritézami a zvážili jejich funkce, snadnost použití a výkon, aby našli tu nejlepší fritézu. Další tipy najdete v našem průvodci nákupem fritézy.

Jak dlouho mám vařit růžičkovou kapustu ve fritéze?

Naše testovací kuchyně zjistila, že doba přípravy se u různých značek fritéz výrazně liší. Proto v našich receptech pro fritézy na vzduchu, jako je například tato růžičková kapusta, uvádíme širší než obvyklé rozmezí doporučené doby přípravy. Začněte kontrolovat první uvedenou dobu a podle potřeby ji upravte. Další tipy pro fritování na vzduchu najdete v našem průvodci fritováním na vzduchu.

Má se růžičková kapusta loupat?

Při přípravě růžičkové kapusty doporučujeme před vložením do fritézy oloupat zvadlé nebo špinavé vnější listy.

Výživové údaje

3/4 cup: 164 kalorií, 11g tuky (1g nasycené tuky), 0 cholesterol, 342mg sodík, 15g sacharidy (3g cukry, 4g vláknina), 5g bílkoviny.

Diabetické výměny: 2 tuky, 1 zelenina, 1/2 škrobu.