Friteza fry

Najděte si

za nejlepší cenu pomocí našeho vyhledávače výhodných nabídek

3 způsoby, jak znovuobjevit friteza fry, aniž byste vypadali jako amatéři

friteza fry hrnec vymažte troškou oleje – horkovzdušné VAR1 potřebují k přípravě opravdu minimum tuku, mnohdy žádný. Přednastavené programy vám tak zjednoduší vaření.

Na první pohled vypadají oba typy fritéz docela podobně. Dalšími užitečnými funkcemi jsou „cool-touch“ nebo skládací úchyty a digitální časovač se snadno čitelnou obrazovkou.

Maso je pak mimořádně šťavnaté a křupavý obal je ideálně usmažený. Horkovzdušná fritéza Tefal Actifry Genius XL AH je dobrou volbou pro početné domácnosti.

Moje předpověď vývoje odvětví friteza fry v příštích letech

Objem friteza fry košů se pohybuje v rozmezí 0,7 až 3 kg. Milujete-li smažené jídlo stejně tak jako já, ale chcete žít o něco zdravěji, řešením může být horkovzdušná fritéza.Fritézy o objemu kolem 2 l se hodí spíše pro menší domácnosti.

Kromě základní „smažící“ funkce vám bude horkovzdušný hrnec z této cenové relace sloužit i k vaření, pečení, zapékání apod. Hodnocení uděluje konkrétní redaktor sám a ručně, není tedy počítáno žádným algoritmem.

Tyto spotřebiče jsou však hlučnější, protože uvnitř se dosahuje vysoká rychlost proudění. Klasickou pánev stačí jen lehce potřít nebo jídlo připravit zcela bez oleje.Oproti halogenovým fritézám je ale rovnoměrnost smažení na nižší úrovni a doporučuje se během přípravy jídlo promíchat, aby bylo usmaženo všechno stejně.

Největší tajemství friteza fry

Přístroj slouží ke smažení a pečení zcela bez přítomnosti oleje, takže odpadá charakteristický zápach i nezdravé přepálení friteza fry olejů. Právě pro její velký objem si fritézu oblíbilo mnoho zákazníků.

Zatímco velikost porce se bude lišit v závislosti na individuálních potřebách, fritéza na 6 šálků je často dostačující pro slušné množství jídla pro dvě osoby. Jednotlivé modely a značky se v některých případech liší, na druhou stranu mnoho funkcí je stejných u všech typů fritéz.

Vychutnejte si své oblíbené smažené jídlo v pohodlí domova se Sencor fritézou SFR 6200SS. Se mnou zkrátka víte, co jíte. Skvělý kulinářský zážitek a zároveň, aby co nejvíce podporovaly zdravý životní styl.

Friteza lidl
Vzduchova friteza
Silver crest fritéza
Rotační friteza
Horkovzdusna friteza nebo klasicka friteza
Horkovudusna friteza
Horkovzdusna friteza philips
Friteza na olej