Keto masové kuličky v horkovzdušné fritéze

9 Komentářů k receptu

Celková doba

Prep: 30 min. Cook: 10 min.

Porce

4 porce

 
Držím keto dietu už rok a půl a zhubla jsem 130 kilo. S tímto receptem na keto karbanátky ze vzdušné fritézy vám strouhanka vůbec nebude chybět! Tyto omáčkové karbanátky ráda jím samotné, ale jsou skvělé i na cuketových nudlích. -Holly Balzer-Harz, Malone, New York

Ingredience

 • 1/2 šálku strouhaného parmezánu
 • 1/2 šálku strouhaného sýra mozzarella
 • 1 velké vejce, lehce rozšlehané
 • 2 lžíce husté smetany ke šlehání
 • 1 stroužek česneku, mletý
 • 1 libra libového mletého hovězího masa (90 % libového)
 • SAUCE:
 • 1 plechovka (8 uncí) rajčatové omáčky s bazalkou, česnekem a oreganem
 • 2 lžíce připraveného pesta
 • 1/4 šálku husté smetany ke šlehání

Postup přípravy

 1. Předehřejte fritézu na 350 °C. Ve velké míse smíchejte prvních 5 ingrediencí. Přidejte hovězí maso; lehce, ale důkladně promíchejte. Vytvarujte kuličky o průměru 1-1/2 palce. Umístěte je v jedné vrstvě na vymaštěný tác v koši fritézy; smažte, dokud lehce nezhnědnou a nejsou propečené, 8-10 minut.
 2. Mezitím v malém hrnci smíchejte přísady na omáčku; zahřejte ji. Podávejte s masovými kuličkami.
 3. Možnost zmrazení:Vychladlé masové kuličky zmrazte v nádobách určených k zamrazení. Pro použití je částečně rozmrazte v chladničce přes noc. Předehřejte fritézu na 350 °C. Ohřívejte je 3-5 minut, dokud se neprohřejí. Omáčku připravte podle návodu.

Tipy na masové kuličky z fritézy Air-Fryer Keto

Přidává fritéza sacharidy?

Fritézy na vzduchu nepřidávají do potravin sacharidy, takže jsou ideální pro lidi dodržující keto dietu. (Tato další komfortní jídla vhodná pro keto jsou také skvělá!) Pokud nemáte fritézu, můžete tento recept připravit v troubě.

Rozpadnou se masové kuličky bez strouhanky?

Masové kuličky se bez strouhanky nerozpadnou, pokud strouhanku nahradíte jiným pojivem, například sýrem, strouhanou cuketou nebo nakrájenými žampiony.

Co je nejlepší připravovat ve fritéze na vzduchu?

Fritézy na vzduchu jsou ideální pro přípravu potravin, které se obvykle smaží v oleji, jako jsou kuřata, ryby a dokonce i chimichangy. Se správnými recepty pro fritézy na vzduchu budete překvapeni, jaké potraviny můžete smažit na vzduchu! (Podívejte se na náš recept na horké kuře ve fritéze Nashville.)

Výživová fakta

4 meatballs with 1/3 cup sauce: 404 kalorií, 27g tuky (13g nasycené tuky), 162mg cholesterol, 799mg sodík, 7g sacharidy (3g cukry, 1g vláknina), 31g bílkoviny.