Olejova friteza

Najděte si

za nejlepší cenu pomocí našeho vyhledávače výhodných nabídek

Jak jsem si za jeden den zlepšil olejova friteza

Nádobu, víko i olejova friteza košík lze mýt v myčce nádobí a díky zešikmenému rohu nádoby se olej z této VAR1 snadno vylévá. Jsou většinou vybaveny pouze nastavením teploty a času.

Ve většině případů jsou v balení jednotlivých typů i praktické kuchařky, kterými se můžete ze začátku inspirovat. V tom případě můžete zvážit pořízení fritézy bez oleje.Z průzkumů totiž vyplývá, že optimální teplota zabraňuje nadměrnému nasáknutí tuku do jídla.Pochvalovat si budete jeho multifunkčnost, snadné ovládání a možnost jednotlivé části umývat v myčce.Někomu se totiž lépe manipuluje s odklápěcím víkem, které neušpiní kuchyňskou linku, a nespálíte si o něj ruce.

Objem nádoby vybírejte podle počtu členů v domácnosti a také podle toho, co vše chcete ve fritéze připravovat. S horkovzdušnou fritézou se budete moct pustit do přípravy pokrmů s minimálním množstvím oleje či jiného tuku.

Nejdůležitější průvodce olejova friteza

Protipachový filtr, nastavitelný termostat a časovač jsou pohodlnou součástí výbavy tohoto olejova friteza hrnce. V nabídce je také větší AirCook Q60 XL nebo další horkovzdušné hrnce.

Každopádně však platí, že menší fritézy s kapacitou do 1 kg pohodlně vystačí pro jednotlivce či pár. Jednoduše řečeno zde připravíte všechno, jako ve fritéze klasické, akorát za minimálního použití tuku.

Už se nemusíte cítit provinile, když si chcete dopřát smažené dobroty. Při vaření tak ušetříte za olej a navíc nebudete muset olej složitě likvidovat a šetříte tím tak životní prostředí.Logicky se velikost fritézy zvětšuje s větším objemem nádoby.Základním rozdělením horkovzdušných hrnců je podle jejich principu fungování.

Jak se nevzdávat olejova friteza a jít dál

Během olejova friteza dbejte na to, že vkládáte potraviny do rozpáleného oleje. Ať již prostřednictvím nákupních rádců, tak i profesionálních recenzí.

Některé modely umožňují i pečení, grilování a další. Digitální horkovzdušná fritéza je sice dražší než ta klasická, na druhou stranu nabízí širší škálu přípravy jídel.

Čas nahřátí – Většina plynových fritéz se rozehřívá rychleji než elektrické.Testado.cz a jeho sesterský web Testado.sk jsou recenzní online magazíny. Fritéza je vybavena pojistkou proti přehřátí, 30 minutovým časovačem s vypínacím signálem a nastavitelným termostatem.Mnohé novější modely mají zabudovanou drobnou trubičku v dolní části fritézy tak, aby se olej z přístroje pohodlněji vyléval.Vnitřní hrnce se dají u horkovzdušných fritéz a těch klasických s ponorným topným tělesem vyjmout z fritézy a umýt.

Alza horkovzdušná friteza
Horkovzdušna friteza heureka
Friteza s filtrem
Friteza olej
Alza horkovzdušná friteza
Friteza s casovacem
Friteza teplovzdušna
Fritak bez oleje